Obozy Letnie

Wakacje 2018
z Klubem Sportowym DELFIN Gdynia

KADRA naszych obozów jest starannie dobierana i oprócz tego, że posiada wymagane uprawnienia, każdy członek kadry ma dodatkowe umiejętności (muzyczne, plastyczne, organizatorskie, wspinaczkowe) oraz ponadprzeciętne doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Na naszych obozach funkcjonuje także tzw. „mała kadra”, czyli nasi nastoletni wychowankowie, którzy po przebyciu odpowiedniego przeszkolenia pedagogicznego i zdobyciu uprawnień Młodszego Ratownika WOPR pomagają w realizacji bogatego programu obozowego.

Kierownikiem wszystkich naszych obozów jest Marek Gula założyciel i prezes K.S. DELFIN Gdynia, trener pływania II klasy, sędzia pływania I klasy, instruktor ratownictwa WOPR, Instruktor Wykładowca i członek honorowy PZŻ, jachtowy sternik morski, starszy sternik motorowodny, instruktor windsurfingu, instruktor narciarstwa, kierownik placówek wypoczynku.

Program

Program naszych obozów bazuje na integracji grupy i budowaniu zdrowych relacji międzyludzkich. Doskonalimy siebie i swoje talenty wykorzystując metodę skautową. Działamy w symbiozie z przyrodą w oderwaniu od wszechotaczającej i powodującej alienację jednostki elektroniki. Od gier komputerowych wolimy gry terenowe i wieczory przy gitarze.

Zapisy

Zapisy odbywają się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.delfin.gdynia.pl oraz wpłatę zaliczki 300 zł na konto:

PKO Bank Polski 18 1440 1026 0000 0000 0655 1467. Na każdym obozie jest ograniczona ilość miejsc - o uczestnictwie decyduje kolejność wpłat zaliczek.

Uczestnicy

Uczestnikami naszych obozów mogą być dzieci od 7 lat, młodzież, a niekiedy również i dorośli. Preferujemy osoby, które uczęszczają na nasze zajęcia śródroczne, ale znajdzie się także miejsce dla innych, którzy będą chcieli dołączyć. Osoby, które nie uczestniczą w naszych zajęciach muszą dodatkowo wypełnić deklarację członkowską oraz opłacić składkę członkowską w wysokości 100 zł.

Śpiewnik Obozowy

OBOZY LETNIE

Junga & Kadet

Wędrowny obóz żeglarski  dla najmłodszych.

23.06 – 04.07.2018 
brak wolnych miejsc

Miejsce: Wielkie Jeziora Mazurskie; początek i koniec obozu w porcie Ryn
Uczestnicy: 8 – 12 lat
Cena: 1890 zł + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu


 


 

Wędrowny Obóz Żeglarski z duszą marynistyczną

Wędrowny  obóz żeglarski z szantą, makramą, żeglarskim tańcem, plastyką, morskimi opowieściami

i nie tylko.

22.07– 03.08.2018

Miejsce: Szlak Wielkich Jezior Mazurskich,
Uczestnicy: osoby w wieku od 12 lat- nie muszą posiadać żadnego doświadczenia żeglarskiego ale powinni lubić śpiewać
Cena: 1890 zł + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu 

Poszukiwacze Przygód

Odkrywamy siebie i swoje możliwości.

05.08 – 17.08.2018

Miejsce: Ośrodek Wypoczynkowy „ROMA” w Łapine gmina Kolbudy
Uczestnicy: 7 – 14 lat podzieleni na 3 kat. wiekowe Dzieci najmłodsze 7-9 lat mogą jechać na dwa tygodnie 05 - 17.08 lub na jeden tydzień 11.08 - 17.08.
Cena: 1 750 zł za dwa tygodnie
              950 zł za jeden tydzień

+ 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu


 

 

Kurs Żeglarski

Kurs żeglarski z egzaminem na patent:      

Żeglarz Jachtowy

08.07 – 20.07.2018

Miejsce: Ryn oraz szlak Wielkich Jezior Mzurskich
Uczestnicy: od 14 lat 
Cena: 1890 zł

 

 

 
 

Kurs Instruktorski MIŻ

Kurs żeglarski na stopień

Młodszrgo Instruktora Żeglarstwa

18.08 – 30.08.2018

Miejsce: Ryn oraz szlak Wielkich Jezior Mzurskich
Uczestnicy: od 18 lat posiadający patent min. Żeglarza Jachtowego
Cena: 1550 zł (Liderzy Delfina minus 200 zł)

Obóz Pływacki

Pływanie nie tylko dla sportowców.

19.08– 25.08.2018

Miejsce: Hotel Garczyn k. Kościerzyny
Uczestnicy: osoby w wieku od 8 lat uczestnicy zajęć nauki pływania, zawodnicy sekcji pływania sportowego i pływania synchronicznego. 
Cena: 1350 zł + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu 

 

Junga & Kadet

23.06 – 04.07

Wędrowny obóz żeglarski dla najmłodszych

 

Termin:  23.06 – 04.07.2018    brak wolnych miejsc

Program: obóz ma formę stacjonarno-wędrowną. Realizujemy program „Żeglarski Start” dedykowany zarówno dla doświadczonych dzieci i dla tych, dla których będzie to pierwsza w życiu przygoda pod żaglami. W pierwszym tygodniu poznajemy podstawy żeglarstwa i dużo zwiedzamy: XIV wieczny zamek w Rynie, Twierdza Boyen w Giżycku, Wilczy Szaniec – głowna kwaterę Hitlera, GALINDIA - "Mazurski Eden i park dzikich zwierząt w Kadzidłowie. W drugim tygodniu żeglujemy szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich poznając prawdziwe żeglarskie życie ze spaniem na łódce, z myciem naczyń, sprzątaniem, żeglarskimi zabawami i śpiewaniem przy ognisku.

Zakwaterowanie: w pierwszym tygodniu dzieci zakwaterowane są w domkach 4 /5 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym i TV. Posiłki serwowane na stołówce w postaci tzw. szwedzkiego stołu. W drugim tygodniu będą mieszkać i jeść na nowych ekskluzywnych jachtach kabinowych. Każdy jacht prowadzony jest przez dwóch sterników doświadczonych w pracy z dziećmi.

Miejsce: Wielkie Jeziora Mazurskie; początek i koniec obozu w porcie Ryn

Uczestnicy: 8 – 12 lat

Cena: 1890 zł + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu

 

 

 

Wędrowny Obóz Żeglarski

22.07 – 03.08

wędrowny obóz żeglarski z duszą marynistyczną

 

Termin: 22.07– 03.08. 2018 

Program: wędrówki żeglarskie szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich. Zajęcia na wodzie przeplatane marynistycznymi zajęciami: nauka śpiewania piosenek żeglarskich na głosy, nauka makramy (artystyczne wiązanie węzłów), plastyka, tańce żeglarskie, zwyczaje i ceremoniały żeglarskie. Liczne ogniska, dużo pozytywnej energii, wiele nowych umiejętności i doświadczen m.in. udział w Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Mikołajkach.

Trasa: Wielkie Jeziora Mazurskie: Ryn - Giżycko - Węgorzewo - Sztynort - Mikołajki - Ruciane - Ryn

Zakwaterowanie: na nowoczesnych, komfortowo wyposażonych jachtach kabinowych typu Antila, Solina, Laguna. Posiłki przeważnie przygotowujemy samodzielnie z produktów zakupionych przez organizatora. 

Uczestnicy: osoby w wieku od 12 lat. Nie muszą posiadać żadnego doświadczenia żeglarskiego ale powinni lubić śpiewać.

Cena: 1890 zł + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu.

 

 

 

 

Poszukiwacze Przygód

05.08– 17.08

Odkrywamy siebie i swoje możliwości

 

 

05.08 – 17.08.2018

Program: program obozu wykorzystuje potrzebę odkryć oraz bogatą fantazję dzieci i młodzieży. Nasi odkrywcy nie tylko poznają tajniki żeglowania, tradycję i ceremoniał morski ale także rozwijają własną ekspresję twórczą i nabywają umiejętności radzenia sobie w rożnych sytuacjach. W tym roku będziemy szukać przygód na Pirackiej Wyspie. Uczestnicy każdego dnia będą odkrywać nowe tajniki pirackiego życia. Będziemy musieli opanować podstawowe zasady sztuki przetrwania od przygotowania posiłku na własnoręcznie rozpalonym ognisku do zbudowania tratwy i szałasu. Poznamy kodeks morski, sztukę wiązania węzłów, tańce żeglarskie i szanty czyli morskie pieśni pracy. Spróbujemy rozpoznać gwiazdozbiory letniego nieba i wyznaczyć drogę za pomocą kompasu. Nie zabraknie zadań techniczno-konstrukcyjnych i testów sprawności. Będziemy mieli do dyspozycji park linowy, boiska sportowe, łodzie wiosłowe, rowerki wodne, kajaki, deski SUP, będziemy uczyli się żaglować jednoosobowymi jachtami typu „Optymist”, chodzić na szczudłach i żonglować. Dla chętnych za dodatkową opłatą 150 zł do wyboru fakultatywny pakiet: 4 lekcji tenisa ziemnego, 4 lekcji jazdy konnej lub 4 lekcji pływania na krytym basenie.

Miejsce: Ośrodek Wypoczynkowy „ROMA” – w otulinie przepięknych lasów jest jednym z najładniej położonych ośrodków na Kaszubach, mieści się w gminie Kolbudy nad jeziorem Łapińskim (http://wypoczynekroma.pl) Ośrodek dysponuje własnym kąpieliskiem z szeroką i piaszczystą plażą, pomostem oraz wypożyczalnią sprzętu pływającego. Na terenie obiektu znajduje się park linowy, boiska sportowe, kort tenisowy oraz atrakcyjny plac zabaw. W ośrodku obok jest do dyspozycji baen pływacki. Ośrodek posiada własną restaurację, chatę grillową, namiot eventowy oraz miejsce na ognisko.

Zakwaterowanie: luksusowe domki 3, 4, 5 osobowe z tarasem, wyposażone w pełny węzeł sanitarny, salon z aneksem kuchennym, niektóre posiadają dodatkowo kominek.

Uczestnicy: 7 – 14 lat podzieleni na 3 kat. wiekowe. Dzieci najmłodsze 7-9 lat mogą jechać na dwa tygodnie 05.08 - 17.08 lub na jeden tydzień: 11.08 - 17.08. Cena za jeden tydzień: 950 zł 

Cena: 1 750 zł za dwa tygodnie; 950 zł za jeden tydzień + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu

 

 

Kurs żeglarski Żeglarz Jachtowy

08.07 – 20.07

To co młode wilki morskie lubią najbardziej…

 

08.07 – 20.07. 2018 

Program: Pierwszy tydzień to teoria oraz opanowanie podstawowych manewrów na ograniczonym akwenie treningowym w Rynie. W drugim tygodniu wypływamy na wędrówki żeglarskie po Wielkich Jeziorach Mazurskich aby sprawdzić teorię w praktyce m.in. jak funkcjonuje prawo drogi, gdzie, kiedy i jak kładziemy maszty, jak działa śluza i jak się w niej zachować, jak i gdzie biwakować w zgodzie z naturą, w jaki sposób bezpiecznie manewrować w porcie. Kurrs zakoończony jest egzaminem na patent Żeglarza Jachtowego z uprawnieniami do:

  • prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych
  • prowadzenia jachtów żaglowych o dł. do 12 m po wodach morskich wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2Mm od brzegu, w porze dziennej
 

Miejsce: Ośrodek "Bocianie Gniazdo" w Rynie

Zakwaterowanie: Komfortowe jachty kabinowe. W  pierwszym tygodniu wyżywienie realizowane jest na stołówce w postaci szwedzzkiego bufetu, w drugim tygodniu wyżywienie kursanci przygotowują samodziellnie z produktów zakupionych przeez organizatora.

Uczestnicy: od 14 lat 

Cena: 1850 zł + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu

 

 

Obóz Pływacki – Hotel Garczyn

15.08– 28.08

Pływanie nie tylko dla sportowców

 

19.08– 25.08. 2018

Program: Nauka i doskonalenie techniki pływania wszystkimi stylami. Zajęcia będą prowadzone 2 godziny dziennie na basenie w Kościerzynie ( www.basen-koscierzyna.pl/ ). Sportowe zajęcia ogólnorozwojowe w terenie typu: biegi terenowe, gry zespołowe, kajaki, rowery. Zabawy rekreacyjne nad jeziorem. Uczestnicy będą mogli także podejrzeć jak wygląda trening czołowych zawodników naszej sekcji pływania sportowego.

Miejsce: Centrum Wypoczynkowo – Szkoleniowe, 83-407 Łubiana, Hotel Garczyn k. Kościerzyny (www.hotelgarczyn.tp2.pl). Ośrodek posiada swoją przystań wodną, kąpielisko, korty tenisowe, boiska sportowe. Zakwaterowanie w pokojach 3-4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.

Uczestnicy: osoby w wieku od 8 lat uczestnicy zajęć nauki pływania, zawodnicy sekcji pływania sportowego i pływania synchronicznego.

Cena: 1350 zł + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu

 

klub pływacki Gdynia

Klub Sportowy DELFIN Gdynia

ul. Wschodnia 1b/15a

81-575 Gdynia