O Klubie

Klub Sportowy DELFIN Gdynia wywodzi się ze Szkoły Pływania, która działa od 1994 roku.

Nasza kadra to specjalnie wyselekcjonowani trenerzy pływania, absolwenci lub pracownicy AWFiS, byli reprezentanci Polski w pływaniu, a nawet olimpijczycy.

Z myślą o najzdolniejszych uczniach,  którzy chcieli zacząć wyczynowo uprawiać pływanie,  w 2007  roku powołaliśmy Klub Sportowy Delfin Gdynia.  W roku 2014 obok sekcji pływackiej powstała również sekcja pływania synchronicznego. Klub posiada licencję Polskiego Związku Pływackiego, co umożliwia starty ligowe w kraju i za granicą a także gwarantuje wysokiej jakości szkolenie. Sekcja pływania sportowego trenuje na pływalni  SP 40 w Gdyni Chyloni, sekcja pływania synchronicznego na basenie Akademii Morskiej w Gdyni.  Sprawujemy nadzur nad klasami pływackimi     SP 40 oraz SP 51 w Gdyni.
Szkoła pływania Gdynia
Większość form i metod nauczania przez nas stosowanych to pomysły autorskie, inspirowane najnowszymi światowymi trendami, w których wykorzystujemy profesjonalny zestaw przyborów pływackich. W naszej szkole stosujemy również szeroko zakrojony program wychowawczy, zawierający zarówno elementy ratownictwa, samoratownictwa, organizację czasu wolnego, jak i umiejętności pedagogiczne z zakresu nauki pływania i organizacji zajęć ruchowych w wodzie. Nasz program oraz wykorzystywane środki dydaktyczne są dostosowane do różnego wieku uczestników (dzieci od lat 4, młodzież i dorośli), a także do poziomu zaawansowania.
Nasi wychownkowie mogą trenować pływanie wyczynowo, mają możliwość wykorzystania nabytych umiejętności w Młodzieżowej Drużynie WOPR a także poszerzać swoje zainteresowania, biorąc udział w kursach specjalistycznych: żeglarskich, windsurfingowych, motorowodnych, kajakarskich, a także narciarskich, snowboardowch itp.
Naszą chlubą są Liderzy, czyli elitarna grupa wolontariuszy – naszych wychowanków, którzy po przejściu odpowiedniego przeszkolenia pedagogicznego oraz po ukończeniu kursu  WOPR pomagają w zajęciachnauki pływania, tworzą młodzieżową kadrę obozową, organizują i sędziują zawody pływackie przygotowując się do roli wychowawcy i trenera.
Dodatkowo prowadzimy naukę pływania w ramach lekcji wychowania fizycznego dla wybranych szkół podstawowych w Gdyni, Rumi oraz w Szemudzie. Na zlecenie UM Miasta Gdynia od 2004 roku cyklicznie organizujemy Mistrzostwa Gdyńskich Szkół w Pływaniu.