Obozy Letnie

Wakacje 2020
z Klubem Sportowym DELFIN Gdynia

KADRA naszych obozów jest starannie dobierana i oprócz tego, że posiada wymagane uprawnienia, każdy członek kadry ma dodatkowe umiejętności (muzyczne, plastyczne, organizatorskie, wspinaczkowe) oraz ponadprzeciętne doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Na naszych obozach funkcjonuje także tzw. „mała kadra”, czyli nasi nastoletni wychowankowie, którzy po przebyciu odpowiedniego przeszkolenia pedagogicznego i zdobyciu uprawnień Młodszego Ratownika WOPR pomagają w realizacji bogatego programu obozowego.

Kierownikiem wszystkich naszych obozów jest Marek Gula założyciel i prezes K.S. DELFIN Gdynia, trener pływania II klasy, sędzia pływania I klasy, instruktor ratownictwa WOPR, Instruktor Wykładowca i członek honorowy PZŻ, jachtowy sternik morski, starszy sternik motorowodny, instruktor windsurfingu, instruktor narciarstwa, kierownik placówek wypoczynku.

Program

Program naszych obozów bazuje na integracji grupy i budowaniu zdrowych relacji międzyludzkich. Doskonalimy siebie i swoje talenty wykorzystując metodę skautową. Działamy w symbiozie z przyrodą w oderwaniu od wszechotaczającej i powodującej alienację jednostki elektroniki. Od gier komputerowych wolimy gry terenowe i wieczory przy gitarze.

Zapisy

Zapisy odbywają się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.delfin.gdynia.pl oraz wpłatę
zaliczki 300 zł na konto:

PKO Bank Polski
18 1440 1026 0000 0000 0655 1467
.
Na każdym obozie jest ograniczona ilość miejsc – o uczestnictwie decyduje kolejność wpłat zaliczek.

Uczestnicy

Uczestnikami naszych obozów mogą być dzieci od 7 lat, młodzież, a niekiedy również i dorośli. Preferujemy osoby, które uczęszczają na nasze zajęcia śródroczne, ale znajdzie się także miejsce dla innych, którzy będą chcieli dołączyć. Osoby, które nie uczestniczą w naszych zajęciach muszą dodatkowo wypełnić deklarację członkowską oraz opłacić składkę członkowską w wysokości 100 zł.

Śpiewnik Obozowy

Śpiewaj z Delfiniem!

POBIERZ ŚPIEWNIK

POSŁUCHAJ

OBOZY LETNIE

Junga & Kadet

Wędrowny obóz żeglarski  dla najmłodszych.

27.06 – 07.07.2020

Miejsce: Wielkie Jeziora Mazurskie; początek i koniec obozu w porcie Ryn
Uczestnicy: 8 – 12 lat
Cena: 2.050 zł + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu


 


 

Wędrowny Obóz Żeglarski z duszą marynistyczną

Wędrowny  obóz żeglarski z szantą, makramą, żeglarskim tańcem, plastyką, morskimi opowieściami i nie tylko.

25. 07 – 07.08.2020

Miejsce: Szlak Wielkich Jezior Mazurskich,
Uczestnicy: osoby w wieku od 12 lat – nie muszą posiadać żadnego doświadczenia żeglarskiego ale powinni lubić śpiewać
Cena: 2.250 zł + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu 

Poszukiwacze Przygód

Odkrywamy siebie i swoje możliwości.

10.08 – 19.08.2020

Miejsce: Ośrodek Wypoczynkowy „ROMA” w Łapine gmina Kolbudy
Uczestnicy: 7 – 14 lat podzieleni na 3 kat. wiekowe 
Cena: 1 450 zł
+ 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu


 

 

Obóz Pływacki 

Pływanie nie tylko dla sportowców.

20.08-27.08.2020

Miejsce: O.W. Leśna Przystań, Iława
Uczestnicy: Osoby w wieku od 8 lat, uczestnicy zajęć nauki pływania, zawodnicy sekcji pływania sportowego i pływania synchronicznego.
Cena: 1450 zł + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu

 

Kurs żeglarski Żeglarz Jachtowy 

To co młode wilki lubią najbardziej.

09.07-21.07.2020

Miejsce: Wielkie Jeziora Mazurskie; początek i koniec obozu w porcie Ryn
Uczestnicy: Osoby w wieku od 14 lat
Cena: 2050 zł + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza KlubuDOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ  

 

Junga & Kadet

 

Wędrowny obóz żeglarski dla najmłodszych

 

Termin: 27.06 – 07.07.2020

Program: obóz ma formę stacjonarno-wędrowną. Realizujemy program „Żeglarski Start” dedykowany zarówno dla doświadczonych dzieci i dla tych, dla których będzie to pierwsza w życiu przygoda pod żaglami. Przez pierwszych 6 dni poznajemy podstawy żeglarstwa i dużo zwiedzamy: XIV wieczny zamek w Rynie, Twierdza Boyen w Giżycku, Wilczy Szaniec – głowna kwaterę Hitlera, GALINDIA – „Mazurski Eden i park dzikich zwierząt w Kadzidłowie. W drugiej części obozu żeglujemy szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich poznając prawdziwe żeglarskie życie ze spaniem na łódce w porcie i „na dziko”, z myciem naczyń, sprzątaniem, z żeglarskimi zabawami i śpiewaniem przy ognisku.

Zakwaterowanie: Przez cały obóz dzieci mieszkają w nowych ekskluzywnych jachtach kabinowych. Posiłki w pierwszej, stacjonarnej części obozu, serwowane są na stołówce w postaci tzw. szwedzkiego stołu. W drugiej, wędrownej części obozu, posiłki przyrządzamy na jachtach. Każdy jacht prowadzony jest przez dwóch sterników doświadczonych w pracy z dziećmi.

Miejsce: Wielkie Jeziora Mazurskie; początek i koniec obozu w porcie Ryn

Uczestnicy: 8 – 12 lat

Cena: 2050 zł + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu

 

formularz zgłoszeniowy   karta kwalifikacyjna   informacja przedobozowa   regulamin obozowy

Wędrowny Obóz Żeglarski

 

wędrowny obóz żeglarski z duszą marynistyczną

 

Termin:   25 .07–  07 .08.2020

Program: wędrówki żeglarskie szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich. Zajęcia na wodzie przeplatane marynistycznymi zajęciami: nauka śpiewania piosenek żeglarskich na głosy, nauka makramy (artystyczne wiązanie węzłów), plastyka, tańce żeglarskie, gwiazdy nawigacyjne i podstawowe gwiazdozbiory, zwyczaje i ceremoniały żeglarskie. Liczne ogniska, dużo pozytywnej energii, wiele nowych umiejętności i doświadczen m.in. udział w Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Mikołajkach.

Trasa: Wielkie Jeziora Mazurskie: Ryn – Giżycko – Węgorzewo – Sztynort – Mikołajki – Ruciane – Ryn

Zakwaterowanie: na nowoczesnych, komfortowo wyposażonych jachtach kabinowych typu Antila, Solina, Laguna. Posiłki przeważnie przygotowujemy samodzielnie z produktów zakupionych przez organizatora. 

Uczestnicy: osoby w wieku od 12 lat. Nie muszą posiadać żadnego doświadczenia żeglarskiego ale powinni lubić śpiewać.

Cena: 2250 zł + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu.

 

Poszukiwacze Przygód

 

Odkrywamy siebie i swoje możliwości

 

 

10.08 – 19.08.2020

Program: program obozu wykorzystuje potrzebę odkryć oraz bogatą fantazję dzieci i młodzieży. Nasi odkrywcy nie tylko poznają tajniki żeglowania, tradycję i ceremoniał morski ale także rozwijają własną ekspresję twórczą i nabywają umiejętności radzenia sobie w rożnych sytuacjach. W tym roku będziemy szukać przygód w starożytnej Grecji. Uczestnicy każdego dnia będą nowe historie inspirowane mitologią grecką . Ponadto będziemy musieli opanować podstawowe zasady sztuki przetrwania od przygotowania posiłku na własnoręcznie rozpalonym ognisku do zbudowania tratwy i szałasu. Poznamy kodeks morski, sztukę wiązania węzłów, tańce żeglarskie i szanty czyli morskie pieśni pracy. Spróbujemy rozpoznać mityczne postacie zaklęte w gwieździstym niebie. Nie zabraknie zadań techniczno-konstrukcyjnych i testów sprawności. Będziemy mieli do dyspozycji jachty typu OPTYMIST, deski SUP, kajaki, rowerki wodne, wiosłówki, boiska sportowe, duży plac zabaw, zieloną salę gimnastyczną, piaszczystą plażę i dużą świetlicę.

Miejsce: Ośrodek Wypoczynkowy „ROMA” – w otulinie przepięknych lasów jest jednym z najładniej położonych ośrodków na Kaszubach, mieści się w gminie Kolbudy nad jeziorem Łapińskim (http://wypoczynekroma.pl) Ośrodek dysponuje własnym kąpieliskiem z szeroką i piaszczystą plażą, pomostem oraz wypożyczalnią sprzętu pływającego. Na terenie obiektu znajduje się park linowy, boiska sportowe, kort tenisowy oraz atrakcyjny plac zabaw. W ośrodku obok jest do dyspozycji basen pływacki. Ośrodek posiada własną restaurację, chatę grillową, namiot eventowy oraz miejsce na ognisko.

Zakwaterowanie: luksusowe domki 3, 4, 5 osobowe z tarasem, wyposażone w pełny węzeł sanitarny, salon z aneksem kuchennym, niektóre posiadają dodatkowo kominek.

Uczestnicy: 7 – 14 lat podzieleni na 3 kat. wiekowe.  

Cena: 1 450 zł  + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu Kurs żeglarski Żeglarz Jachtowy

 

To co młode wilki morskie lubią najbardziej…

 

09.07 – 21.07. 2020 

Program: Pierwszy tydzień to teoria oraz opanowanie podstawowych manewrów na ograniczonym akwenie treningowym w Rynie. W drugim tygodniu wypływamy na wędrówki żeglarskie po Wielkich Jeziorach Mazurskich aby sprawdzić teorię w praktyce m.in. jak funkcjonuje prawo drogi, gdzie, kiedy i jak kładziemy maszty, jak działa śluza i jak się w niej zachować, jak i gdzie biwakować w zgodzie z naturą, w jaki sposób bezpiecznie manewrować w porcie. Kurrs zakoończony jest egzaminem na patent Żeglarza Jachtowego z uprawnieniami do:

  • prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych
  • prowadzenia jachtów żaglowych o dł. do 12 m po wodach morskich wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2Mm od brzegu, w porze dziennej
 

Miejsce: Ośrodek „Bocianie Gniazdo” w Rynie

Zakwaterowanie: Komfortowe jachty kabinowe. W  pierwszym tygodniu wyżywienie realizowane jest na stołówce w postaci szwedzzkiego bufetu, w drugim tygodniu wyżywienie kursanci przygotowują samodziellnie z produktów zakupionych przeez organizatora.

Uczestnicy: od 14 lat 

Cena: 2050 zł + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu


Obóz Pływacki 

 

Pływanie nie tylko dla sportowców

 

20.08– 27.08. 2020

Program: Nauka i doskonalenie techniki pływania wszystkimi stylami. Zajęcia będą prowadzone 2 godziny dziennie na basenie, a oprócz tego sportowe zajęcia ogólnorozwojowe w terenie typu: biegi terenowe, gry zespołowe, kajaki, rowery. Nie zabraknie zabaw rekreacyjnych nad jeziorem, zwiedzania i zabaw integgracyjnych przy ognisku. Uczestnicy będą mogli także podejrzeć jak wygląda trening czołowych zawodników naszej sekcji pływania sportowego.

Miejsce: Ośrodek Wypoczynkowy Leśna Przystań  Iława ul. Sienkiewicza 9. Ośrodek posiada swoim sąsiedztwie przystań wodną, kąpielisko, boiska sportowe, centrum sportowe z pełnowymiarowym basenem sportowym. Zakwaterowanie w pokojach 3-4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.

Uczestnicy: osoby w wieku od 8 lat, uczestnicy zajęć nauki pływania, zawodnicy sekcji pływania sportowego i pływania synchronicznego.

Cena: 1450 zł + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu 

klub pływacki Gdynia

Klub Sportowy DELFIN Gdynia

ul. Wschodnia 1b/15a

81-575 Gdynia

Numery kont

SZKOŁA PŁYWANIA i OBOZY

Bank PKO B.P.

18 1440 1026 0000 0000 0655 1467

SEKCJA PŁYWANIA SPORTOWEGO

Nordea Bank Polska S.A.

41 1440 1026 0000 0000 1080 2369

SEKCJA PŁYWANIA SYNCHRONICZNEGO

Nordea Bank Polska S.A.

29 1440 1026 0000 0000 1748 4818