Obozy Letnie

Wakacje 2023
z Klubem Sportowym DELFIN Gdynia

KADRA naszych obozów jest starannie dobierana i oprócz tego, że posiada wymagane uprawnienia, każdy członek kadry ma dodatkowe umiejętności (muzyczne, plastyczne, organizatorskie, wspinaczkowe) oraz ponadprzeciętne doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Na naszych obozach funkcjonuje także tzw. „mała kadra”, czyli nasi nastoletni wychowankowie, którzy po przebyciu odpowiedniego przeszkolenia pedagogicznego i zdobyciu uprawnień Młodszego Ratownika WOPR pomagają w realizacji bogatego programu obozowego.

Kierownikiem wszystkich naszych obozów jest Marek Gula założyciel i prezes K.S. DELFIN Gdynia, trener pływania II klasy, sędzia pływania I klasy, instruktor ratownictwa WOPR, Instruktor Wykładowca i członek honorowy PZŻ, jachtowy sternik morski, starszy sternik motorowodny, instruktor windsurfingu, instruktor narciarstwa, biegów na orientację, kierownik placówek wypoczynku.

Program

Program naszych obozów bazuje na integracji grupy i budowaniu zdrowych relacji międzyludzkich. Doskonalimy siebie i swoje talenty wykorzystując metodę skautową. Działamy w symbiozie z przyrodą w oderwaniu od wszechotaczającej i powodującej alienację jednostki elektroniki. Od gier komputerowych wolimy gry terenowe i wieczory przy gitarze.

Zapisy

Zapisy odbywają się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.delfin.gdynia.pl oraz wpłatę
zaliczki 300 zł na konto:

PKO Bank Polski
18 1440 1026 0000 0000 0655 1467
.
Na każdym obozie jest ograniczona ilość miejsc – o uczestnictwie decyduje kolejność wpłat zaliczek.

Uczestnicy

Uczestnikami naszych obozów mogą być dzieci od 7 lat, młodzież, a niekiedy również i dorośli. Preferujemy osoby, które uczęszczają na nasze zajęcia śródroczne, ale znajdzie się także miejsce dla innych, którzy będą chcieli dołączyć. Osoby, które nie uczestniczą w naszych zajęciach muszą dodatkowo opłacić składkę członkowską w wysokości 100 zł.

Śpiewnik Obozowy

Śpiewaj z Delfiniem!

POBIERZ ŚPIEWNIK

POSŁUCHAJ

 

Młody Żeglarz

Wędrowny obóz żeglarski dla najmłodszych.

24.06 – 01.07.2023

Miejsce: Wielkie Jeziora Mazurskie; początek i koniec obozu w porcie Ryn

Uczestnicy: 8 – 12 lat
Cena: 1950 zł + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu

Wędrowny Obóz Żeglarski z duszą marynistyczną

Wędrowny obóz żeglarski z szantą, makramą, żeglarskim tańcem, morskimi opowieściami i nie tylko.

24.06 – 08.07.2023

Miejsce: Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Uczestnicy: osoby w wieku od 12 lat – nie muszą posiadać żadnego doświadczenia żeglarskiego ale powinni lubić śpiewać
Cena: 2.950 zł + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu

Poszukiwacze Przygód

Odkrywamy siebie i swoje możliwości.

07.08 – 16.08.2023

Miejsce: Ośrodek Wypoczynkowy „ROMA” w Łapine gmina Kolbudy

Uczestnicy: 7–14 lat
podzieleni na 3 kat. wiekowe

Cena: 2250 zł + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu

Obóz Pływacki

Pływanie nie tylko dla sportowców

21.08-27.08.20223

Miejsce: Hotel Garczyn

Uczestnicy: Osoby w wieku od 8 lat, uczestnicy zajęć nauki pływania, zawodnicy sekcji pływania sportowego i pływania synchronicznego.
Cena: 1750 zł + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu

Wyprawa Wikingów

Survivalowy Obóz Żeglarski

01.07 – 08.07.2023

Miejsce: Wielkie Jeziora Mazurskie; początek i koniec obozu w porcie Ryn

Uczestnicy: min. 12 lat
Cena: 1750 zł + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu

Kurs żeglarski Żeglarz Jachtowy

To co młode wilki lubią najbardziej.

18.08-29.08.20223

Miejsce: Wielkie Jeziora Mazurskie; początek i koniec obozu w porcie Ryn

Uczestnicy: Osoby w wieku od 14 lat
Cena: 2.890 zł + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu

Młody Żeglarz

WĘDROWNY OBÓZ ŻEGLARSKI DLA NAJMŁODSZYCH

Termin: 24.06-01.07.2023

Program: obóz ma formę wędrówek żeglarskich. Każdy jacht ma na pokładzie Sternika i Wychowawcę. Realizujemy program „Żeglarski Start” dedykowany zarówno dla doświadczonych dzieci jak i dla tych, dla których będzie to pierwsza w życiu przygoda pod żaglami.  Nie trzeba więc mieć żadnego doświadczenia żeglarskiego. Żeglujemy szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich poznając prawdziwe żeglarskie życie ze spaniem na łódce w porcie i „na dziko”, z myciem naczyń, sprzątaniem, z żeglarskimi zabawami i śpiewaniem przy ognisku. Poznajemy ciekawe miejsca i dużo zwiedzamy: XIV wieczny zamek w Rynie, Twierdza Boyen w Giżycku, GALINDIA – „Mazurski Eden i park dzikich zwierząt w Kadzidłowie lub stację PAN z hodowlą Konika Polskiego w Popielnie. Poznajemy tradycje i ceremoniały żeglarskie.

Zakwaterowanie: Przez cały obóz dzieci mieszkają w nowych ekskluzywnych jachtach kabinowych. Posiłki przyrządzamy na jachtach z produktów zakupionych przez organizatora. Każdy jacht prowadzony jest przez dwóch sterników doświadczonych w pracy z dziećmi.

Miejsce: Wielkie Jeziora Mazurskie; początek i koniec obozu w porcie Ryn

Uczestnicy: 8 – 12 lat

Cena: 1950 zł + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klub

Wędrowny Obóz Żeglarski

WĘDROWNY OBÓZ ŻEGLARSKI Z DUSZĄ MARYNISTYCZNĄ

Termin: 24.06-08.07.2023

Program: wędrówki żeglarskie szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich. Zajęcia na wodzie przeplatane marynistycznymi zajęciami: nauka śpiewania piosenek żeglarskich na głosy, nauka makramy (artystyczne wiązanie węzłów), tańce żeglarskie, gwiazdy nawigacyjne i podstawowe gwiazdozbiory, zwyczaje i ceremoniały żeglarskie. Liczne ogniska, dużo pozytywnej energii, wiele nowych umiejętności i doświadczeń m.in. udział w koncertach Piosenki Żeglarskiej.

Trasa: Wielkie Jeziora Mazurskie: Ryn – Giżycko – Węgorzewo – Sztynort – Mikołajki – Ruciane – Ryn

Zakwaterowanie: na nowoczesnych, komfortowo wyposażonych jachtach kabinowych typu Antila, Solina, Laguna. Posiłki przeważnie przygotowujemy samodzielnie z produktów zakupionych przez organizatora. 

Uczestnicy: osoby w wieku od 12 lat. Nie muszą posiadać żadnego doświadczenia żeglarskiego ale powinni lubić śpiewać.

Cena: 2950 zł + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu

Poszukiwacze Przygód

ODKRYWAMY SIEBIE I SWOJE MOŻLIWOŚCI

Termin: 07.08-16.08.2023

Program: program obozu wykorzystuje potrzebę odkryć oraz bogatą fantazję dzieci i młodzieży. Nasi odkrywcy nie tylko poznają tajniki żeglowania, tradycję i ceremoniał morski ale także rozwijają własną ekspresję twórczą i nabywają umiejętności radzenia sobie w rożnych sytuacjach. W tym roku będziemy szukać przygód podróżując śladami Sindbada Żeglarza. Będziemy musieli opanować podstawowe zasady sztuki przetrwania od przygotowania posiłku na własnoręcznie rozpalonym ognisku do zbudowania szałasu i zmontowania tratwy. Udamy się na „polowanie” z łukiem i dzidą, zapoznamy się z działaniem kompasu i zasad skutecznych podchodów. Poznamy sztukę wiązania węzłów, zwyczaje morskie, tańce żeglarskie i szanty czyli morskie pieśni pracy.  Oprócz zadań techniczno-konstrukcyjnych nie zabraknie też testów sprawności. Będziemy mieli do dyspozycji jachty typu OPTYMIST, deski SUP, kajaki, rowerki wodne, wiosłówki, boiska sportowe, duży plac zabaw, zieloną salę gimnastyczną, piaszczystą plażę i dużą świetlicę i mnóstwo pomysłów. Nie zabraknie śpiewów przy gitarze i ognisku, konkursu talentów i mody obozowej.  Spróbujemy rozpoznać mityczne postacie zaklęte w gwieździstym niebie i pokonać nocny tor przeszkód i wiele innych….

Zakwaterowanie: luksusowe domki  5, 6 osobowe z tarasem, wyposażone w pełny węzeł sanitarny, salon z aneksem kuchennym, niektóre posiadają dodatkowo kominek. 

Miejsce: Ośrodek Wypoczynkowy „ROMA” – w otulinie przepięknych lasów jest jednym z najładniej położonych ośrodków na Kaszubach, mieści się w gminie Kolbudy nad jeziorem Łapińskim (http://wypoczynekroma.pl) Ośrodek dysponuje własnym kąpieliskiem z szeroką i piaszczystą plażą, pomostem oraz wypożyczalnią sprzętu pływającego. Na terenie obiektu znajduje się park linowy, boiska sportowe, kort tenisowy oraz nowocześnie wyposażony plac zabaw. W ośrodku obok jest do dyspozycji basen pływacki. Ośrodek posiada własną restaurację, chatę grillową, namiot eventowy oraz miejsce na ognisko.

Uczestnicy:   7 – 14 lat podzieleni na 3 kat. wiekowe

Cena: 2 250 zł  + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Kl

Kurs żeglarski Żeglarz Jachtowy

TO CO MŁODE WILKI MORSKIE LUBIĄ NAJBARDZIEJ…

Termin: 19.08-29.08.2023

Program: Pierwszy tydzień to teoria oraz opanowanie podstawowych manewrów na ograniczonym akwenie treningowym w Rynie. W drugim tygodniu wypływamy na wędrówki żeglarskie po Wielkich Jeziorach Mazurskich aby sprawdzić teorię w praktyce m.in. jak funkcjonuje prawo drogi, gdzie, kiedy i jak kładziemy maszty, jak działa śluza i jak się w niej zachować, jak i gdzie biwakować w zgodzie z naturą, w jaki sposób bezpiecznie manewrować w porcie. Kurs zakończony jest egzaminem na patent Żeglarza Jachtowego z uprawnieniami do:

  • – prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych
  • – prowadzenia jachtów żaglowych o dł. do 12 m po wodach morskich wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2Mm od brzegu, w porze dziennej

Zakwaterowanie: Komfortowe jachty kabinowe. W  pierwszym tygodniu wyżywienie realizowane jest na stołówce w postaci szwedzkiego bufetu, w drugim tygodniu wyżywienie kursanci przygotowują samodzielnie z produktów zakupionych przez organizatora.

Miejsce: Ośrodek „Bocianie Gniazdo” w Rynie

Uczestnicy: od 14 lat 

Cena: 2 890 zł + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu

Wyprawa Wikingów

Survivalowy Obóz Żeglarski

Termin: 01.07-08.07.2023

Program: Wyprawa żeglarska w stylu prawdziwych Wikingów na szalupie wiosłowo żaglowej typu DZ. Wyruszamy na wyprawę po Wielkich Jeziorach Mazurskich żeglując i biwakując w zgodzie z naturą, z poszanowaniem żeglarskich zwyczajów, pływając jachtem odkrytopokładowym, śpiąc w namiotach lub na pokładzie jachtu pod prowizorycznym  tentem, samodzielnie przygotowując wszystkie posiłki, czerpiąc z natury wszystko co najlepsze. Codziennie wielka dawka nowych żeglarskich umiejętności, opowieści o zwyczajach i tradycjach żeglarskich, wieczorne szantowanie, warsztaty makramy a nawet tańców żeglarskich. Pływamy głównie pod żaglami lub na wiosłach. Silnika używamy jedynie w ostateczności. Na noclegi wybieramy klimatyczne miejsca z dala od hałaśliwych i zatruwających powietrze i wodę skupisk miłośników moto-jachtingu. Niemniej planujemy najechać kilka portów aby złupić miejscowych kupców i przelać gorącą wodę z mydłem siejąc postrach i szacunek wśród nieogarniętych neofitów i motokanaków.

Zakwaterowanie: Noclegi w namiotach lub na pokładzie jachtu pod prowizorycznym  tentem, posiłki samodzielnie przygotowywane z produktów zakupionych przez organizatora.

 

Uczestnicy: min. 12 lat.

Cena: 1750 zł + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu

Obóz Pływacki

PŁYWANIE NIE TYLKO DLA SPORTOWCÓW

Termin: 21.08-27.08.2023

Program: Nauka i doskonalenie techniki pływania w jeziorze, a oprócz tego sportowe zajęcia ogólnorozwojowe w terenie typu: biegi terenowe, gry zespołowe, kajaki, rowery. Nie zabraknie zabaw rekreacyjnych nad jeziorem, zwiedzania i zabaw integracyjnych przy ognisku. Uczestnicy będą mogli także podejrzeć jak wygląda trening czołowych zawodników naszej sekcji pływania sportowego.

Miejsce: Ośrodek Wypoczynkowy Garczyn Hotel k. Kościerzyny.   Ośrodek posiada  przystań wodną, kąpielisko, boiska sportowe,  korty tenisowe, strzelnicę. Zakwaterowanie w pokojach 3-4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.

Uczestnicy: osoby w wieku od 8 lat, uczestnicy zajęć nauki pływania, zawodnicy sekcji pływania sportowego i pływania synchronicznego. 

Cena: 1750 zł + 100 zł opłaty członkowskiej dla osób spoza Klubu

klub pływacki Gdynia

Klub Sportowy DELFIN Gdynia

ul. Wschodnia 1b/15a

81-575 Gdynia

Numery kont

SZKOŁA PŁYWANIA i OBOZY

Bank PKO B.P.

18 1440 1026 0000 0000 0655 1467

SEKCJA PŁYWANIA SPORTOWEGO

Nordea Bank Polska S.A.

41 1440 1026 0000 0000 1080 2369

SEKCJA PŁYWANIA SYNCHRONICZNEGO

Nordea Bank Polska S.A.

29 1440 1026 0000 0000 1748 4818