logo-delfin_transparent
gdynia-sport_marg

NAUKA

i DOSKONALENIE PŁYWANIA

delfinek

Naukę pływania w Gdyni prowadzimy nieprzerwanie od 1994 roku dla dzieci od lat 4, młodzieży oraz dorosłych.

Większość form i metod nauczania w naszej Szkole Pływania jest autorsko opracowana zgodnie z najnowszymi światowymi trendami. Innowacyjne metody, doskonała kadra trenerów i instruktorów oraz profesjonalny zestaw stosowanych przyborów pływackich umożliwiają prowadzenie atrakcyjnej i skutecznej nauki pływania oraz w znacznym stopniu przyczyniają się do doskonalenia wszystkich stylów na najwyższym poziomie.

Dwa razy w roku organizujemy zawody dla uczestników zajęć w naszej szkole pływania. więcej>

Klub Sportowy Delfin Gdynia to również nowatorski program wychowawczy, który zawiera w sobie elementy rozwoju osobistego, wolontariatu, ratownictwa a także animacji i organizacji czasu wolnego.

ZAPISY

1. Określ poziom zaawansowania.
Zapoznaj się z opisem grup zaawansowania oraz przejrzyj nasze odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli nadal masz wątpliwości zadzwoń na 502 083 311.

2. Wybierz basen
W Grafiku/Kalendarzu w polu wyboru „Miejsce” wybierz basen, który najbardziej Ci odpowiada. W grafiku wyświetlą się zajęcia realizowane tylko na tym obiekcie.

3. Sprawdź dostępność
Najeżdżając kursorem na wybrane zajęcia, wyświetlą się szczegóły grupy m.in. informacja o wolnych miejscach.

4. Wyświetl formularz zapisów
Kliknij w wybrane zajęcia. Uwaga, jeżeli nie ma wolnych miejsc w wybranej grupie wtedy formularz się nie wyświetli.

5. Wypełnij formularz
Uzupełnij dane uczestnika zajęć oraz dane kontaktowe, potwierdź akceptację regulaminów oraz kliknij pole „Zapisz się”.
Uwaga! Jednorazowo można zapisać tylko jedną osobę.

6. Zaloguj się w dzienniku elektronicznym ActiveNow.
Na adres mailowy podany w formularzu otrzymasz kolejno trzy wiadomości: 1. Potwierdzenie wysłania zgłoszenia, 2. Potwierdzenie przyjęcia do grupy, 3. Link aktywacyjny do indywidualnego profilu w dzienniku elektronicznym ActiveNow. Kliknij w ten link żeby zalogować się w systemie.
Korzystając z profilu w ActiveNow będzie można monitorować płatności, odwoływać zajęcia i zapisywać się na ich odrabianie. Bezpośrednio przez profil będzie też można zapisywać dziecko na kolejne zajęcia.

Kliknij w wybrane w kalendarzu zajęcia aby dokonać zapisu.

CENNIK ZAJĘĆ

Szkoły Pływania DELFIN

Zajęcia można opłacać w formie karnetu semestralnego lub płacąc za lekcje pojedyncze.

Cena jednostkowa za 45 min. lekcji uzależniona jest od częstotliwości uczęszczania: 

1 x w tygodniu w Karnecie Semestralnym – 60 zł/45 min.2 x w tygodniu w Karnecie Semestralnym – 55 zł/45 min.

Opłata za wejścia pojedyncze (bez karnetu) 75 zł/45 min.

Rodzeństwa mogą korzystać ze zniżki rodzinnej. Dla nich cena karnetu jest wyliczana taką stawką jakby jedna osoba chodziła częściej.

Cena za karnet semestralny wyliczana jest na podstawie ilości zaplanowanych zajęć (może być różna ilość zajęć dla poszczególnych dni tygodnia). Wyliczoną kwotę można zapłacić w dwóch ratach: pierwsza na początku semestru, druga w kolejnym miesiącu.

Możliwe są również lekcje indywidualne. Termin i miejsce ustalane są indywidualnie.

KALKULATOR w którym możesz możesz wyliczyć cenę karnetu semestralnego, a także ceny lekcji pojedynczych i indywidualnych obowiązujące w 1 semestrze 2023/2024

Płatności można dokonywać gotówką na basenie lub przelewem na konto:

Bank PKO B.P. 18 1440 1026 0000 0000 0655 1467

Zgłaszanie i odrabianie nieobecności 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (FAQ)

  • Nieobecności należy zgłaszać przez system ActiveNow na min. 8 godzin przed planowanymi zajęciami. Wszystkie zgłoszone nieobecności można odrabiać w danym semestrze, na tym samym lub innym basenie, na którym prowadzimy lekcje. Niewykorzystane lekcje nie „przechodzą” na następny semestr.
  • Jeżeli ilość nieobecności jest znaczna i nie ma możliwości ich odrobienia, można wszystkie odbyte zajęcia rozliczyć stawką 75 zł / 45 min. Wtedy reszta pieniędzy zostaje przeniesiona na kolejny okres rozliczeniowy.

Nie ma możliwości żeby precyzyjnie odpowiedzieć na takie pytanie. Po pierwsze każdy uczy się w różnym tempie, po drugie każdy co innego ma na myśli mówiąc umiem pływać. Dla jednego to przepłynięcie przez dziecko 5 metrów bez przyboru, dla innego skok do wody i przepłynięcie jednej długości basenu (odznaka „już pływam”), dla innego to zdobycie karty pływackiej czyli skok do wody, przepłynięcie pod wodą 5 m. i pokonanie dystansu 200 m. (8 długości basenu) w tym 50 na plecach. Ambitni powiedzą, że przepłynięcie 1500 m albo 200 m. stylem zmiennym ze skokiem startowym i nawrotami, inni że złamanie 30 sekund na 50 m. kraulem to dopiero weryfikacja ostateczna.
Średnio uzdolnione 7 letnie dziecko chodząc na zajęcia 1 raz tygodniu przez pierwszy semestr opanowuje podstawy (odznaka „już pływam”), po roku do półtora zdobywa kartę pływacką, po 2 latach pływa kraulem i grzbietem, po 3 latach pływa 4 stylami, po 4 latach jest w stanie przepłynąć 1500 metrów (specjalna karta pływacka), umie także wykonać skok startowy, nawroty sportowe i doskonali swoją sprawność sportową.
Są talenty, które w ciągu roku opanowują 4 style ale są też tacy, którzy po 2 latach nauki ledwo pływają na plecach….

Każdy decyduje sam. Zasada jest taka sama jak np. przy nauce języka obcego. Zależy jakiego efektu oczekujemy. Żeby zachować rytm nauki trzeba uczęszczać minimum 1 raz w tygodniu. Optymalne jest uczęszczanie 2 razy w tygodniu. Dziecko nie czuje przemęczenia a efekty nauki są widoczne „gołym okiem”. Można to opisać tak: jeżeli chodzimy raz w tygodniu to jakbyśmy wykonali 3 kroki do przodu i 2 do tyłu (po tygodniu dziecko sporo zapomni), jeżeli chodzimy 2 razy w tygodniu to tak jakbyśmy wykonali 3 kroki do przodu i 1 do tyłu, uczęszczając 3 razy w tygodniu maszerujemy dziarskim krokiem do przodu ale…. możemy się szybko zmęczyć…. (fizycznie i psychicznie). Trzy razy w tygodniu i więcej chodzą tylko ci którzy kochają pływanie bezgranicznie. To nie ma być katorga tylko przyjemność albo miły obowiązek. Najlepiej niech dziecko zdecyduje czy chce chodzić aż tak często.

Niestety prawdopodobnie nie. Dzieci przychodzą na swój poziom zaawansowania a my każdorazowo od nowa dzielimy je na podgrupy w zależności od bieżącej predyspozycji i aktualnego poziomu umiejętności. Każde dziecko traktowane jest indywidualnie. Bywa, że w ciągu jednej lekcji dziecko będzie awansowane (lub czasami zdegradowane) o jedną a nawet 2 podgrupy. Dzieci uczą się w różnym tempie, z różną częstotliwością uczęszczają na zajęcia, niektóre uczą się chętnie, inne przychodzą bo każą im rodzice. Stąd wynikają indywidualne różnice w opanowywaniu umiejętności. Jeżeli dziecko wyraźnie odstaje od grupy jest awansowane. Najpierw awans jest w ramach swojego poziomu, a ostatecznie proponujemy zmianę grupy zaawansowania (zwykle na wyższą).

Jeżeli samodzielnie nie przepłynie całej długości basenu, nie skoczy ze słupka bez przyboru i nie wyłowi zabawki na płytkiej stronie basenu to niestety do grupy początkującej. Nie oznacza to, że od nowa będzie uczył się bąbelków, chowania głowy itp. Grupę początkującą dzielimy zawsze na 2,3 a czasem 4 czy nawet 5 podgrup zróżnicowanych umiejętnościami. Każda podgrupa wykonuje zadania na swoim poziomie aż do opanowania przez dzieci umiejętności które umożliwią awans do grupy wyższej.

Nie patrzymy nikomu w metrykę. Chodzi tutaj o rozwój społeczny i emocjonalny. Jeżeli dziecko jest w stanie pracować w grupie, zaakceptować obcą osobę jako instruktora i słuchać jego poleceń to zapraszamy. Jeżeli jeszcze nie może funkcjonować bez rodzica to musimy jeszcze chwilę poczekać.

Nie, nasi instruktorzy wchodzą do wody z dziećmi. Rodzice mogą sobie pływać na torach udostępnionych dla klientów indywidualnych, obserwować lekcję z trybun lub spokojnie pójść na zakupy.

Nie, wszystkie niezbędne przybory zapewniamy my. Dziecko jedynie musi mieć czepek, strój pływacki, ręcznik, mydło klapki i opcjonalnie okularki. Ale uwaga: nie używamy masek do nurkowania, nosków i rurek.

Nie ma obowiązku wykupywania karnetu. Przychodzicie na pierwszą lekcję i po tej lekcji decydujemy dopiero co dalej. Jeżeli lekcja się nie podobała to nawet nie trzeba za nią płacić. Po prostu rozstajemy się w pokoju. Jeżeli lekcja się podobała to płacimy za nią i ewentualnie za następne. Można płacić za pojedyncze lekcje lub wykupić karnet semestralny na 1 raz w tygodniu lub na więcej razy w tygodniu. Od tego uzależniona jest cena – patrz: cennik.

Tak, macie wtedy karnet rodzinny, który obliczamy tak jakby jedna osoba chodziła częściej.

Trzeba mieć świadomość, że trenowanie to na początek minimum 4 treningi tygodniowo. Im dalej w las, tym więcej drzew. Im dłużej trenujemy, tym zwiększa się ilość i długość treningów, dochodzą treningi poranne na 05.45, wyjazdy na zawody, zgrupowania, obozy. Jeżeli to jest to czego oczekujecie, a dziecko opanowało minimum kraul i grzbiet to doskonale trafiliście. ZAPRASZAMY!

GRUPY ZAWANSOWANIA

Już na pierwszych zajęciach w naszej Szkole Pływackiej każdy nowy uczestnik zostaje przypisany do odpowiedniej grupy, w zależności od posiadanych już umiejętności oraz osobistych predyspozycji.
Określenie odpowiedniego poziomu zaawansowania uczestników pozwala naszym szkoleniowcom indywidualnie podchodzić do każdej osoby, a w miarę osiąganych postępów przydzielać awanse do kolejnych grup.
Na każdym etapie nauki pływania organizujemy od dwóch do sześciu podgrup, nad którymi opiekę sprawuje jednocześnie kilku trenerów.
Każdy z naszych instruktorów szkoli dzieci na różnych poziomach zaawansowania, co pozwala na sprawną ocenę umiejętności i efektywną rotację w danych podgrupach.
Każdorazowo awans uczestnika łączy się z przeniesieniem na wyższy stopień zaawansowania, co często wiąże się ze zmianą godziny lub dnia zajęć.

OCHOTKI

Przedszkole pływackie

Dzieci rozpoczynające naukę pływania, bojące się wody, wymagające obecności instruktora w wodzie.

OCHOTKI
na kursie będą się uczyć

• wykonywać „korek” i „meduzę” z głową pod wodą przez ok. 10 sek.,
• wykonywać aktywny wydech do wody,
• dowolnego skoku do wody z pomocą przyboru
• przepłynięcia 25 m na brzuchu i na plecach z pomocą przyboru ,
• reagowania na polecenia instruktora i współpracy w grupie.
Zapisy

KIJANKI

Grupa początkująca

Dzieci nieco oswojone z wodą, ale takie, które nie potrafią samodzielnie bez przyboru przepłynąć całej długości basenu, boją się skoczyć ze słupka. Nie potrafią wynurkować zabawki na płytkiej stronie basenu.

KIJANKI
na kursie będą się uczyć:

• z odbicia od ścianki, bez deski, przepłynąć strzałką na piersiach 12,5 m,
• przepłynąć 50 m na plecach trzymając ręce wyprostowane za głową,
• przepłynąć 100 m „dokładanką” do stylu grzbietowego,
• z deską przepłynąć 100 m „dokładanką” do kraula,
• wykonać skok do wody z wysokości 75 cm,wykonać wślizg do wody „na główkę” z niskiego brzegu,
• wyłowić krążek na głębokości 2 m.
Zapisy

SZPROTKI

Grupa średnio-zaawansowana niższa

Dzieci, które swobodnie skaczą ze słupka na nogi, przepływają na plecach bez przyboru co najmniej 2 długości basenu, przepływają na brzuchu z pomocą deski 4 długości basenu, robiąc rytmiczne wydechy do wody, swobodnie wyławiają zabawki na płytkiej stronie basenu.

SZPROTKI
na kursie będą się uczyć:

• w dobrym stylu zdać na kartę pływacką,
• wykonać uproszczony skok startowy ze słupka,
• przepłynąć 100 m na piersiach trzymając ręce wyprostowane przed głową,
• przepłynąć 200 m stylem grzbietowym (na plecach) i dowolnym (kraulem),
• wykonać uproszczony nawrót koziołkowy,
• prawidłowo korzystać z podstawowego sprzętu ratunkowego,
• reagować na sygnały sędziego w zawodach oraz grach i zabawach pływackich.
Zapisy

WĘGORZE

Grupa średnio-zaawansowana wyższa

Osoby pływające stylem grzbietowym, doskonalące kraula, umiejące wykonać prosty skok startowy „na główkę” ze słupka, przepływające pod wodą min 5 metrów.

WĘGORZE
na kursie będą się uczyć:

• dowolnym sposobem przepłynąć 800 m,,
• zaprezentować prawidłową technikę i koordynację ruchów w stylu grzbietowym, dowolnym i klasycznym,
• wykonać prawidłowy skok startowy do każdego ze stylów pływackich,
• wykonać nawroty do stylu grzbietowego, dowolnego i klasycznego,
• przepłynąć pod wodą 15 m,
• samodzielnie wykonać holowanie zmęczonego na dystansie 100 m,
• zorganizować gry i zabawy w wodzie.
Zapisy

DELFINY

Grupa zaawansowana

Osoby pływające co najmniej 3 stylami: klasycznym (żabka), grzbietowym (na plecach) i dowolnym (kraul), umiejące poprawnie wykonać skok startowy ze słupka, przepływające pod wodą 15 metrów.

DELFINY
na kursie będą się uczyć:

• dowolnym sposobem przepłynąć 1500 m („żółty czepek”),
• przepłynąć 200 m stylem zmiennym,
• zaprezentować sportową technikę pływania wszystkimi stylami pływackimi,
• wykonać nawroty do stylu zmiennego,
• przepłynąć pod wodą 25 metrów, na dystansie 100 metrów,
• dowolnym sposobem odholować osobę nieprzytomną,
• pełnić funkcję sędziego i organizatora zawodów pływackich
Zapisy

WIELORYBY

Pływanie dla dorosłych

Zajęcia dla dorosłych są indywidualnie dostosowywane do ich potrzeb i możliwości. Jest możliwość grupowej nauki pływania w grupie „Wieloryby”, lekcji indywidualnych lub treningów w grupie Masters przygotowujących do startów
w pływaniu długodystansowym
z ukierunkowaniem na Triathlon.

WIELORYBY

Treningi Masters:
Mastersi pływają na Karwinach codziennie pn.-pt. w godzinach 6.00–7.00. Każdy sam decyduje w ilu treningach w tygodniu może wziąć udział. Obciążenia treningowe dostosowywane są do potrzeb i możliwości. Zapisy i zapytania mailowo: info@delfin.gdynia.pl

Lekcje indywidualne
Odbywają na dowolnym basenie w Gdyni, w godzinach dostępnych dla klientów indywidualnych.
Lekcje umawiamy telefonicznie: 502-083-311

Lekcje grupowe „WIELORYBY”
Na zajęcia grupowej nauki pływania dla dorosłych można zapisać się tutaj:
Zapisy