logo-delfin_transparent
gdynia-sport_marg
O KLUBIE

KLUB SPORTOWY

DELFIN GDYNIA

Klub Sportowy DELFIN Gdynia wywodzi się ze Szkoły Pływania, która działa od 1994 roku. Nasza kadra to specjalnie wyselekcjonowani trenerzy pływania, absolwenci lub pracownicy AWFiS, byli reprezentanci Polski w pływaniu, a nawet trenerzy kadry narodowej…

Z myślą o najzdolniejszych uczniach, którzy chcieli zacząć wyczynowo uprawiać pływanie, w 2007 roku powołaliśmy Klub Sportowy Delfin Gdynia. Klub posiada licencję Polskiego Związku Pływackiego, co umożliwia starty ligowe w kraju i za granicą a także gwarantuje wysokiej jakości szkolenie. Sekcja pływania sportowego trenuje na pływalni SP 40 w Gdyni Chyloni oraz na pływalni SP 42 w Gdyni Karwiny.

Sprawujemy nadzór nad klasami pływackimi SP 40 oraz SP 42 w Gdyni.

Nasi wychowankowie mogą trenować pływanie wyczynowo, mają możliwość wykorzystania nabytych umiejętności w Młodzieżowej Drużynie WOPR a także poszerzać swoje zainteresowania, biorąc udział w kursach specjalistycznych: żeglarskich, windsurfingowych, motorowodnych, kajakarskich, a także narciarskich, snowboardowych itp.
 
Naszą chlubą są Liderzy, czyli elitarna grupa wolontariuszy – naszych wychowanków, którzy po przejściu odpowiedniego przeszkolenia pedagogicznego oraz po ukończeniu kursu WOPR pomagają w zajęciach nauki pływania, tworzą młodzieżową kadrę obozową, organizują i sędziują zawody pływackie przygotowując się do roli wychowawcy i trenera.
Dodatkowo prowadzimy naukę pływania w ramach lekcji wychowania fizycznego dla wybranych szkół podstawowych w Gdyni i Rumii.
 
Na zlecenie UM Miasta Gdynia od 2004 roku cyklicznie organizujemy Mistrzostwa Gdyńskich Szkół w Pływaniu. Jesteśmy także organizatorem Ogólnopolskich Zawodów Pływackich Gdyńskie Delfinarium.

30 lat Klubu Sportowego Delfin Gdynia

Kalendarium 1994-2024

 • od 1994 nauka i doskonalenie pływania, organizacja obozów
 • od 2002 organizator Mistrzostw Gdyńskich Szkół w Pływaniu
 • 2007 uzyskanie licencji Polskiego Związku Pływackiego
 • 2008 pierwszy złoty medal Mistrzostw Polski
 • od 2010 organizator prestiżowych Ogólnopolskich Zawodów Pływackich „Gdyńskie Delfinarium”
 • 2012 pierwszy raz nasz wychowanek poprawia rekord Polski juniorów
 • 2013 pierwsze powołanie zawodnika naszego klubu do reprezentacji Polski juniorów
 • 2014 utworzenie klas pływackich w SP 40, od 2023 roku również w SP 42 w Gdyni
 • 2015 pierwsze powołanie i awans do finału imprezy międzynarodowej najwyższej rangi – – I Igrzyska Europejskie w Baku
 • 2016 nasz wychowanek Mateusz Arndt zdobywa pierwsze medale na Mistrzostwach Europy Juniorów
 • 2018 pierwszy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów
 • 2022 pierwszy medal na Mistrzostwach Świata Juniorów dla zawodnika naszego klubu Adama Zdybla
 • 2023 nasz trener Przemysław Czoków zostaje powołany na stanowisko trenera głównego kadry narodowej juniorów

Sukcesy sportowe klubu

Lata 2010–2023 pasmo sukcesów sportowych

 • KS Delfin Gdynia dziesięciokrotnie został najlepszą drużyną w województwie pomorskim w kategorii juniorów, młodzików i dzieci.
 • Kapituła Gali Gdyńskiego Sportu docenia dokonania Klubu co roku przyznając nam nagrody w różnych kategoriach: „Nadzieja Gdyńskiego Sportu”, „Sportowiec Roku”, „Trener Roku”, „Sportowa Impreza Roku”.
 • Klub wychował 20 członków kadry narodowej juniorów, 5 reprezentantów Polski na najważniejsze imprezy Międzynarodowe, zdobywców medali na Mistrzostwach Świata i Europy Juniorów, 16 medalistów Mistrzostw Polski, ponad 50 finalistów Mistrzostw Polski, wielokrotnych rekordzistów Polski oraz województwa pomorskiego w kategoriach wiekowych: dzieci, młodzik, junior, senior.
 • Nasi najlepsi zawodnicy uzyskują stypendia sportowe prezydenta miasta Gdyni, marszałka województwa pomorskiego i ministra sportu oraz stypendia uczelni sportowych w Europie i w Stanach Zjednoczonych.

Bieżące sukcesy

 • Nowi medaliści Mistrzostw Polski: Błażej
 • Dworakowski, Dawid Plaga
 • Kolejny przykładowy sukces: Mateusz Kowalski
 • Nadia Jażąbek mistrzynią
 • Przemysław Jankowski zwyciężył
 • kolejny punkt
 • jeszcze jeden

Rekordy klubu

CZYM JEST PŁYWANIE SPORTOWE?

Zawodnik trenuje min. 2 x w tygodniu po 1,5 godz. lub 3 x w tygodniu po 60 min.

Zawodnik trenuje min. 2 x w tygodniu po 1,5 godz.

lub 3 x w tygodniu po 60 min.

Pływanie sportowe to wielka satysfakcja ale też duże poświęcenie i odpowiedzialność. Z pływaniem sportowym wiążą się: systematyczny udział w treningach, starty w zawodach, uczestnictwo w obozach i zgrupowaniach. Ilość jednostek treningowych wzrasta w miarę czynionych postępów. Jeżeli kochasz pływanie to u nas znajdziesz spełnienie sportowych marzeń, grupę wspaniałych przyjaciół i oddanych trenerów.

Jeśli chcesz rozpocząć systematyczne treningi pływackie napisz do nas.

KADRA SZKOLENIOWA KLUBU
KADRA SEKCJI SPORTOWEJ

Nasza kadra to specjalnie wyselekcjonowani trenerzy pływania, absolwenci lub pracownicy AWFiS, byli reprezentanci Polski w pływaniu, a nawet olimpijczycy.

KADRA NAUKI PŁYWANIA

AKTUALNOŚCI

Zamknięte baseny na Karwinach i na Witominie

Ze względu na planowany przez OPEC brak w dostawy cieplej wody w przyszłym tygodniu (10 – 15 czerwca), zajęcia na basenach na Karwinach i na Witominie od 10 czerwca zostają odwołane. Nie trzeba ich odrabiać. Rezerwacje zostały anulowane. Na pozostałych basenach zajęcia odbywają się normalnie i tam można zapisać się na odrabianie. Nadpłata wynikająca z odwołania zajęć możne zostać uznana jako zaliczka na kolejny semestr lub możemy ja zwrócić na konto.

Letnie Mistrzostwa Szkoły Pływania

Już 9 czerwca zapraszamy do udziału w tradycyjnych Mistrzostwach Szkoły Pływania. Tymi zawodami chcemy rozpocząć celebrowanie 30 lecia naszego Klubu. Startować mogą zarówno zaawansowani jak i zupełnie początkujący uczestnicy naszych zajęć. Przewidzieliśmy tez konkurencje dla rodziców !!! Zapraszamy. Szczegóły na: tutaj

Ferie co raz bliżej!

Zapraszamy na nasze obozy zimowe. Codziennie 3 godziny intensywnego szkolenia narciarskiego, 1,5 godziny zajęć na basenie oraz dodatkowe atrakcje w postaci animacji, zabaw ruchowych, konkursów artystycznych, wieczorów przy gitarze itp. Szkolenie narciarskie planujemy realizować po czeskiej Karkonoszy. W przypadku bardzo złej pogody program alternatywny dla nart zjazdowych – narty biegowe w Jakuszycach. Codziennie 3 godziny intensywnego szkolenia narciarskiego, 1,5 godziny zajęć na basenie oraz dodatkowe atrakcje w postaci animacji, zabaw ruchowych, konkursów artystycznych, wieczorów przy gitarze itp. Szkolenie narciarskie planujemy realizować po czeskiej Karkonoszy. W przypadku bardzo złej pogody program alternatywny dla nart zjazdowych – narty biegowe w Jakuszycach.

Letnie Mistrzostwa Szkoły Pływania Delfin Gdynia

Wszystkich uczestników naszych zajęć zapraszamy do udziału w zawodach pływackich, które odbędą się w niedzielę 12 czerwca na basenie w Kosakowie w godzinach 10.00 – 13.00. Dla wszystkich uczestników mamy medale i czepki klubowe. Najlepsi otrzymają dodatkowo statuetki. Zawodnicy mogą płynąć z deską lub makaronem. Będzie również sztafeta rodzinna. Zapraszamy do zapoznania. Szczegóły TUTAJ, zapisy TUTAJ. Zapraszamy

Odwołane zajęcia

NA KARWINACH w sobotę 11 czerwca basen będzie nieczynny ze względu na ogłoszony przez OPEC brak ciepłej wody.

W MOSiR RUMIA w niedzielę 12 czerwca zajęcia zostają przeniesione do Kosakowa na godzinę 15.30. W ramach zajęć zapraszamy do udziału w zawodach.

Zamknięty basen w Koskowie

W związku z przekroczeniem dozwolonej liczby bakterii legionelli w wodzie pod natryskami, basen w Kosakowie będzie nieczynny przez ok. 2 tygodnie od 26.09 do 08.10. 2022r. Odwołanych zajęć nie trzeba będzie odrabiać, ich koszt zostanie odliczony od ceny karnetu.

II semestr 2022/2023

Nowy semestr zaczynamy 30 stycznia 2023 r. Wszyscy „aktywni” uczestnicy są „domyślnie” zapisani na kontynuację zajęć w II semestrze. Jeżeli z jakiegoś powodu ktoś nie chce kontynuować zajęć lub zmienić dzień/miejsce zajęć prosimy o informację na info@delfin.gdynia.pl . W indywidualnym profilu ActiveNow powinny być widoczne wyliczone opłaty na II semestr, pomniejszone o ewentualne nadpłaty wynikłe z odwołanych przez nas zajęć.

Nowe Kursy: Młodszego Ratownika WOPR i Kurs Liderski !!!

Od 6 marca rozpoczynamy nowe kursy!!! Zajęcia Kursu Młodszego Ratownika WOPR będą prowadzone w dwóch miejscach do wyboru: Hotel Mercure – wtorek 18.15 oraz Kosakowo – czwartek 18.45. Kurs Liderski jedynie w Kosakowie – poniedziałek 16.00 – 18.00. Szczegóły tutaj Zapraszamy !!!

Zapisy na nowy rok szkolny

Można już zapisywać się na nowy rok szkolny 2023 / 2024. Zapisów można dokonać poprzez profil w ActiveNow (osoby już zarejestrowane) lub przez Formularz Zapisów. Do osób zgłaszających się przez Formularz, zostanie wysłany link aktywacyjny do indywidualnego profilu. W profilu pojawi się m.in. wyliczona cena za karnet semestralny. UWAGA przy płatności do końca sierpnia obowiązywać będą stare ceny. Od 1 września wchodzi nowy cennik.